#sLOVEnia [2.]

Po týdnu běhání přišel čas na týden indiánského popobíhání a popocházení, a tak už den před Lipicou začal klasický kolotoč roznašeče. Samotný pátek byl tedy trošku netradiční v tom, že česká sekce přijela až k večeru, a tak jsme trénink a první etapu roznášeli ve dvou. Naštěstí to byl jen příjemný middlíček v jednom z nejmírnějších terénů co tam vůbec mají, a tak to uteklo jak Kratov při nočáku.

Dál už to jelo v zajetých kolejích. Youth hostel v Pliskovici, ranní rychlokruh s čokinou, [čeking], pofel přes etapu (s případným zachraňováním situace jak bylo třeba), hooodně palačinek, pljeskavica v bulce či jiná paráda, sběr, roznos další etapy (většinou akorát se soumrakem), možná nějaký ten Teran někde, random večerní chálky co kdo zrovna vymyslel, a tak dokola. Velmi příjemná rutina, kterou bych si klidně jel ještě měsíc. No, nedá sa.

Po Lipici pak zbývaly už jen dva dny zpátky s Koovee v Tomaji, které vyplnila hlavně (konečně) práce na essay do ISD. Všechno se zvládlo a deadline jsem si dal i se solidní rezervou. Ještě třeba na záchod bych si stihl zajít.
Solidní rezervy byly i znakem celé mé cesty zpět na sever, a tak mě Michal vezl do Terstu už před čtvrtou ranní, Flix do Benátek měl výrazně menší zpoždění než minule a let do Berlína byl dokonce na čas. Deštivá prohlídka říšské metropole pak vyplnila více než pětihodinové čekání na přestup a pak už jsem se s komfortním místem na nohy u nouzového východu (oba lety vlastně) vznesl směr Stockholmec (zase všechno na čas, 3 lety ze 3, tleskám EasyJetu). Naopak hodně netleskám SJ, se kterýma se člověk po příletu o půl osmé večer už nemá šanci dostat do Falusu (někdy Švédsko fakt nepobírám, první ranní pak o půl deváté). Zajel jsem si tak na kochačku do Gävle, kde mě už vyzvedl károu německý kámoš.

V reálu byly vidět Benátky v ranní mlze, takhle není vidět vůbec nic.
Koníci.
Optimální deštivá atmoška.

S každým přeletem jsem si ubral z denního maxima téměř deset stupňů, a teď při psaní pozoruju z okna solidní sněhovou nadílku.
Ráno jsem si byl ještě napsat oficiálně 4 hodinový test ze švédštiny. Kdyby tam nebyl limit, že dřív než po hodině se odcházet nesmí, tak už je v tu chvíli třída poloprázdná.

Home sweet home.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s