Střípky

Ještě dvakrát si ráno udělám zázvorový čaj s nakrájenými kousky jablek, které už se nevlezou do misky s müsli a jogurtem, a už to bude měsíc, co s pocitem lehkého bláznovství pozoruju své (orienťácké) kamarády jak si užívají Kanárů, Mallorcy, Portugalska, Madeiry, Španělska či Jihoafrické republiky, a já se tady nahoře mezitím měním v rampouch.

Překvápko přímo nad vchodovými dveřmi.

Není to tak ale docela pravda, zvlášť poslední týden je tady až možná zbytečně teplo (na toho půl metru sněhu to stejně nestačí, takže to akorát přes noc zase zmrzne, třeba třikrát za sebou), a v současné době hodně klouzavě ledový pobyt mi zpestřují i jiné zajímavosti.

lol.

Po cestě z obchodu jsem si například uvědomil, že jsem tu za ten měsíc neměl v ruce ještě ani jednu švédskou korunku, naprosto vše se dá cálnout kartou. Jsem zvědav, jestli to vydrží celý půlrok.
K zamyšlení byl potréninkový (intervaly v hale) pokec s místní orienťáckou legendou (a úplným magorem) Håkanem Erikssonem. Tenhle 57 letý kolík se chystá na atletické veteránské MS, a s pár měsíců starými časy (3 km – 9:28 a 5 km – 16:05) tam asi nebude za úplné ořezávátko.
/ Pak mi ostatní vyprávěli, jak pravidelně při zranění běhával na prášky nebo když si urval (ano, nenatrhl, urval) achillovku, tak 4 dny po operaci někoho v hale ukecal, aby mu tu sádru přivázali ke šlapátku na rotopedu (nedošáhl si tam sám) a spokojeně šlapal. /
Taky trošku padl stereotyp že jsou švéďáci úplní studení čumáci, když jsem si v sauně na Lugnetu pokecal při třech kolech kvalitní sauny se třemi náhodnými spoluvařícími. Je pravda, že má odpověď „Ursäkta, jag talar bara lite svenska“ na jakékoliv jejich random první prohlášení dává docela prostor ke konverzaci.

Velkou změnu do mého života pak přinesl dárek od místního britsko-švédského o-páru, kteří mi na mých pár měsíců tady půjčili kolo. Chtělo to vyměnit jen dvě duše a jednu pneumatiku, z hromady zbytků kol scavengnout lehce jeté blatníky a teď já a Černý blesk vesele brázdíme zablácené hokejové kluziště, kterému místní říkají Falun. Můj kovový oř je naprosto dokonalý, pokud teda nechcete náhodou přehazovat nebo moc rychle brzdit. Drobnou dávku adrenalinu taky po večerech přidává fakt, že nemám světla, a jak já, tak Černý blesk jezdíme hlavně z tréninků komplet v černém (no jo, Trimtex).

Seznamte se.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s