Falunská poprvé

Je 26. ledna, 14:42. Slunce už brzy projde oblakem kondenzované vodní páry z komínů těžební fabriky a zapadne za ježatý horizont omrzlého lesa. Těžko se tomu věří, ale už jsem v tomhle ztuhlém kousku světa desátý den. Přijde mi to jako včera, co jsem příliš brzo ráno ve vlaku koukal na Artuše a jeho Legendu o meči, neskutečně si užíval střih a kameru pod taktovkou typickou pro režisérského mága Guye Ritchieho a zároveň už ne tak spokojeně žasnul, co se s více než tisíc let starou legendou dá pro akcechtivé obecenstvo udělat.

Těch deset dní uteklo jako voda. Možná proto, že s šestnáct hodin trvající tmou se měním v medvěda a doháním veškeré své nedospánky nakumulované za silvestra a zkouškové. Pod osm a půl hodiny jsem tady tak ještě asi nešel (Mára by měl radost, konečně nějaká regenerace).
Pravděpodobně také z důvodu, že všechny tréninky jsem tu šel vlastně zatím poprvé, mám na co koukat, hledat cestičky, skály i výhledy. A díky DSA (Dala Sports Academy) je i skladba tréninků relativně rozmanitá. Intervaly a koordinaci v kryté hale střídá posilovna, laufy s mapou, další mapáče (čtvrteční hromadný nočák z klubovny Stora Tuny byl výživný), rotoped šetřící mou pojebkanou už téměř dokonalou achillovku a podobně. Kiláky tady moc nenaskakují, ale čas tréninku docela jo.

Někteří mí spolubydlící to také docela zpestřují, zvlášť, když se mi například Italka svěří, že ještě nikdy v životě nepoužívala troubu, jestli jí nemůžu pomoct. A podobně jako Bořkovi na podzim i mně solidní čas zabírá vysvětlit někomu naši politickou situaci; prý to zavání Berlusconim, ale máme to zajímavější (akorát to teda nikdo mimo Česko nesleduje a neví).

Zbylý čas se pak už dle nálady dělí na studijní (På Svenska či Bellingcat), klavírní (když dredařka není doma), obecně vzdělávací (britský Bodyguard od BBC fakt doporučuju) nebo vyloženě prokrastinační (Flatout 2 po létech znovu na scéně).

A samozřejmě ještě vařící!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s