Výměna stráží

V Brně nasněžilo, pivním bobům odzvonilo, vyhraný TOI TOI porno kalendář 2018 dospěl ke svému konci (i když teda díky nejhezčí blondýnce byl stejně celý rok prosinec) a i ta poslední zkouška z meteorologie padla na první pokus (zdravím Máro, Vojcku a Víčko :* ). Poslední týden v české (moravské) kotlině utekl jako voda a 16. ledna jedna zmatená sýkorka odmigrovala místo rozumného jihu na divoký sever.

Raní vstávání v zombie stavu, žlutý vlak do Prahy, tři hodiny na letišti („Nějaká power banka nebo baterie v zavazadle? – „Noo, jen taková malinká, k čelovce.“ – „Jakože AAčko?“ – „Možná trošku větší, ale to je určitě vpohodě.“ – „No však oni si Vás kdyžtak bezpečáci vyvolají.“ – nevolali, LedX asi nevadí), stěry a jedno vracení při kontrole (že by rastaluha pásek?), kroužení nad Stockholmem (protože prý moc sněží, a musí to prvně odhrnout) a vlak směr severozápad. V Borlänge mě nabírá Bořek s jeho německým kamarádem, kterého učil běžkovat (takže je teď pravděpodobně lepší lyžař běžkař než já), dostávám krabici věcí včetně starter-packu toaletního papíru a opouští mě v zasněženém nočním Falunu přímo před mým novým růžovým domovem.

V něm už čeká vtipná paní domácí, cca 75 letá Lisa s dlouhými dredy a velkou duhovou vlajkou s nápisem PACE přes okno. Zda podporuje závratné tempo LGBT+ komunity nebo italsky propaguje mír, to je mi zatím záhadou. K tomu každý den jezdí na běžkách a cvičí jógu. Jestli byla i na Woodstocku jsem se ještě neptal.
Spolu s jejím seznamem pravidel a instrukcí jak v domě fungovat a zároveň šířit perfektní čistotu mě čeká sympatický pokoj s (pokud teda není kompletně zataženo, což je skoro pořád) krásným výhledem na západ slunce, který se tu teď odehrává někdy před čtvrtou.

To mě dostává k nečekané výhodě zimního Švédska! Jak často vybíháte na trénink za úsvitu? Tady to kolem té deváté ani nebolí. První celý den mého Erasmu tak otvírám sight-seeing výběhem, pokračuji nákupem (zatím žádná Marabou ani Blåbarsopa, jsem na sebe pyšný) a končím finálním zabydlením mého nového hnízda. To ještě ani nevím, že následující týden nebudu mít ani nic jiného na práci, protože první course (Nybörjarsvenska för utländska studenter) začne až další čtvrtek. Ve škole se tak pravděpodobně nepředřu, nezbude mi nejspíš nic jiného, než běhat.

Ale o tom až příště.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s