První týden

V pondělí aka „první školní den“ pospím krásných 10 hodin a v 8 odcházíme na Introduction day. Ve zkratce by se to dalo popsat jako spousta nudných proslovů a pár her.

Dvě věci ale stojí za zmínku.

Jednak potkávám LeKli, dceru Bédi, takže OB tréninky budou snad pořešené, hlavně ale slyším L’Amour Tojours od Gigi D’Agostina. Většině z vás to asi nic neřekne, ale tahle melodie nás pravidelně provázela všemi budíky v Gruzii. No, prostě haluz.

A pak taky poprvé mluvím s Patrikem a Freddym. Oba jsou Němci, překvapivě. Patrik má ale stan a auto, což by mohl být dobrý základ našeho budoucího přátelství.

Odpoledne jdu poprvé běhat. Loupnu tam 16 kiláčků a ještě stihnu koupačku v jezeře. Luxus. Den je zakončen party ve studentském klubu. Z povinnosti si dám jednu whiskey za stovku a v deset usoudím, že mi je můj spánek přednější.

Další den je první škola. Konkrétně hodina a půl švédštiny. Všichni se anglicky představujeme, z 90 minut mi s učitelkou trvá 10 minut vysvětlit, co je orienťák. Ale potkávám další lidi, takže pořád dobré.

Teď malá odbočka k výuce. Z nějakého nepochopitelného důvodu mi kurzy začínají až v půlce října, takže do té doby mám jen švédštinu. Hodinu a půl v pondělí. Hodinu a půl ve středu. Leháro? Jo.

Odpoledne jsem dost tuhej, ale Patrick s Freddym mě nakonec vytáhnou běhat. Joggovat je teda spíš přesnější. Byla by to krásná půlhodinka á 6:30 min/km, kdybychom další hodinu nehledali Freddyho mobil. Večer je další party, je tam méně lidí a Freddy navíc platí piva, takže o trochu lepší než včera.

Ve středu jdu asi tak po 3 měsících intenzivní trénink, 3×8′. A jde to až nad očekávání dobře. Jinak jenom shopuju.

Ve čtvrtek jdu zase jen běhat, ale domlouváme se taky s Patrickem, že by to chtělo o víkendu někam vyrazit. Freddy se přidává. Večer nás asi 30 erasmáků jde k jezeru a chatce dělat táborák. Naučím neněmeckou část výpravy , že to modrý jsou borůvky a že se to dá jíst. Děkují mi.

WhatsApp Image 2018-09-07 at 01.19.15
Takovej normální táborák

V pátek dopoledne nakupuji outdoorové věci a to je vždycky potěšení. Nechápu teda, proč jsem si nevzal ani jednu ze svých 3 karimatek a musím si teď kupovat novou za 100 € (platí Norwegian, snad…), ale i tak je to zábava. Freddymu kupujeme kromě batohu skoro všechno. A taky jsme objevili outlet výprodej, takže nakupuju péřovku, Salomon kalhoty a 2 terma za 1000 Kč. No neber to.

Capture1
Kam jsme jeli – Tiveden NP

Odpoledne vyrážíme nadupaným VW Fox směr národní park Tiveden, asi 4 hodiny na jih. Je to pro mě zajímavé srovnání, jak se ke svým přírodním pokladům chovají různé státy. Ve Švédsku je vstup zadarmo (a kdyby jim člověk řekl, že třeba v Gruzii se za všechno platí, asi by si klepali na čelo), všude je perfektní síť značek, celkově asi 10 tábořišt s připraveným dřevem na oheň, veřejné záchody a tak. Vysloveně radost tu být.

V sobotu dáme jednoduchý 15km „trek“ okolo jezera a kluci na mě koukají jako na blázna, když si jdu ještě odpoledne na hodinu zaběhat. Následuje samozřejmě koupačka. Na tábořišti se k nám přidají Francouzi, zahrajeme UNO a já se snažím vyfotit tu dokonalou noční oblohu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Víc toho můj foťák nezvládne, bohužel

V neděli už je to jen 10 km chůze a taky konečně potkáváme jezero, ve kterém se dá fakt dobře koupat, takže následuje povinné underwaterselfie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jako první akce docela dobré, počasí nám vyšlo, ale příště už to bude chtít něco extrémnějšího. Obecně mi přijde, že takových lesů je Švédsko plné.

Ještě poznámka k mým dvěma novým kamarádům. Freddymu je 30, studuje solární panely. Patrickovi 27, studuje Business, tipuju, že v trekkingu jsem asi trochu zkušenější. Nebo máme možná prostě jiný přístup, ale mě by nikdy nenapadlo si na trek vzít 3 druhy utěrek 😀

Večer si dost vytuhlej udělám masový koule a přemýšlím, co dál. Počasí ještě docela ujde a přijde mi škoda nevyuží ten volný čas, co tu mám. Plán by byl, ale s rainymood v uších se radši rozhodnu dát přednost spánku. Ráno přece moudřejší večera.

Celé album z akce tady

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s